Siirry sisältöön

Kaupunginhallituksen kokousaikataulu 2021

Kokoukset pääsääntöisesti maanantaisin klo 16.00.

Pöytäkirjat ovat nähtävänä tarkastamisen jälkeen 2 vuoden ajan kaupungin verkkosivuilla

Uuden hallituksen ensimmäinen kokous 16.9.2021 klo 16.00

Puheenjohtaja ja varapuheenjohtajat

puheenjohtaja Siponen Markku
1. varapuheenjohtaja Huuskonen Marko
Kaupunginhallitukseen valitut 2021 - 2025

 VARSINAINEN JÄSEN

 HENKILÖKOHTAINEN VARAJÄSEN

Siponen Markku (Kesk.)
p. 044 544 1766
markku.siponen@kiuruvesi.fi

Pennanen Tapani (Kesk.)
p. 040 027 8415
pennanen.tapani@gmail.com

Huuskonen Marko (LIIK)
p. 040 592 5678
marko.huuskonen@kiuruvesi.fi

Lappalainen Matti (LIIK)
p. 050 054 1491
matti.lappalainen@kiuruvesi.fi

Juntunen Risto (Kesk.)
p. 050 534 9680
risto.juntunen@kiuruvesi.fi

Kattainen Teemu (Kesk.)
p.
teemu.kattainen@kiuruvesi.fi

Kastari Tuija (Kok.)
p. 040 520 7304
tuija.kastari@kiuruvesi.fi

Kilvensalmi Ahti (Kok.)
p. 050 558 4702
ahti.kilvensalmi@kiuruvesi.fi

Kokkonen Mira (Kesk.)
p. 050 305 0656
mira.kokkonen@kiuruvesi.fi

Nukari Heini (Kesk.)
p. 050 360 2712
heini.nukari@kiuruvesi.fi

Piippo Seppo (Vas.)
p. 050 504 5605
seppo.piippo@kiuruvesi.fi

Ahponen Pentti (Vas.)
p. 040 029 4459
pentti.ahponen@kiuruvesi.fi

Pöksyläinen Leena (LIIK)
p. 050 401 9584
leena.poksylainen@kiuruvesi.fi

Lappalainen Sari (Kok.)
p. 040 960 9368
sari.lappalainen@kiuruvesi.fi

Tenhunen Kirsi (Vas.)
p. 050 916 0668
kirsi.tenhunen@kiuruvesi.fi

Piippo Tiina (Vas.)
p. 050 514 2615
tiina.piippo@kiuruvesi.fi

Tikkanen Arto (PS)
p. 040 419 3196
arto.tikkanen@kiuruvesi.fi 

Rintakuusi Erkki (PS)
p. 044 075 1332
erkki.rintakuusi@kiuruvesi.fi

Tikkanen Emmi (Kesk.)
p.
emmi.tikkanen@kiuruvesi.fi

Pentikäinen Arja (Kesk.)
p. 040 760 5300
arja.pentikäinen@kiuruvesi.fi
Posti ja palaute

Kiuruveden kaupunki
Kaupunginhallitus
PL 28, 74701 KIURUVESI

kirjaamo(at)kiuruvesi.fi