Siirry sisältöön
Posti ja palaute
Kiuruveden kaupunki
kaupunginvaltuusto
PL 28, 74701 KIURUVESI
 
kirjaamo(at)kiuruvesi.fi

Kaupunginvaltuuston kokousaikataulu 2021

Erikseen ilmoitettavana aikana, pääsääntöisesti maanantaisin klo 18.00.

Pöytäkirjat ovat nähtävänä tarkastamisen jälkeen 2 vuoden ajan kaupungin verkkosivuilla:

Esityslistat ja pöytäkirjat 2021 alkaen

Esityslistat ja pöytäkirjat 2020 saakka

Uuden valtuuston 1. kokous 9.8.2021 klo 18.00

Puheenjohtaja ja varapuheenjohtajat 2021-2023

 puheenjohtaja Tikka Tommi (Kesk.)
1. varapuheenjohtaja Pikkarainen Rauno (Vas.)
2. varapuheenjohtaja Lohva Mika (PS)
3. varapuheenjohtaja Peltola Janne (Kok.)
Valtuutetut 2021-2025

Ahponen Pentti
(Vas.)

p. 040 029 4459
pentti.ahponen@kiuruvesi.fi

Grönfors Maritta
(KD)

p. 040 913 1921
maritta.gronfors@kiuruvesi.fi

Huttunen Kauko
(PS)

p. 044 065 4447
kauko.huttunen@kiuruvesi.fi

Huuskonen Marko
(LIIK)

p. 040 592 5678
marko.huuskonen@kiuruvesi.fi

Juntunen Risto
(Kesk.)

p. 050 534 9680
risto.juntunen@kiuruvesi.fi

Kastari Tuija
(Kok.)

p. 040 520 7304
tuija.kastari@kiuruvesi.fi

Kattainen Teemu
(Kesk.)

p. 040 061 5029
teemu.kattainen@kiuruvesi.fi

Kilvensalmi Ahti
(Kok.)

p. 050 558 4702
ahti.kilvensalmi@kiuruvesi.fi

Kokkonen Mira
(Kesk.)

p. 050 305 0656
mira.kokkonen@kiuruvesi.fi

Kyllönen Eero
(Kesk.)

p. 040 093 2105
eero.kyllonen@kiuruvesi.fi 

Kärkkäinen Ari
(LIIK)

p. 040 900 0311
ari.karkkainen@kiuruvesi.fi

Lappalainen Matti
(LIIK)

p. 050 054 1391
matti.lappalainen@kiuruvesi.fi

Lohva Mika
(PS)

p. 050 085 0766
mika.lohva@kiuruvesi.fi

Lonkila Mikka
(LIIK)

p. 044 271 7412
miikka.lonkila@kiuruvesi.fi

Nukari Heini
(Kesk.)

p. 050 360 2712
heini.nukari@kiuruvesi.fi

Peltola Janne
(Kok.)

p. 044 550 4960
janne.peltola@kiuruvesi.fi

Pentikäinen Arja
(Kesk.)

p. 040 760 5300
arja.pentikainen@kiuruvesi.fi

Piippo Seppo
(Vas.)

p. 050 504 5605
seppo.piippo@kiuruvesi.fi

Piippo Sirpa
(Vas.)

p. 040 701 4996
sirpa.piippo@kiuruvesi.fi

Pikkarainen Rauno
(Vas.)

p. 050 586 6948
rauno.pikkarainen@kiuruvesi.fi

Pöksyläinen Leena
(LIIK)

p. 050 401 9584
leena.poksylainen@kiuruvesi.fi

Remes Mikko
(Kesk.)

p. 040 843 2708
mikko.remes@kiuruvesi.fi

Siponen Markku
(Kesk.)

p. 044 544 1766
markku.siponen@kiuruvesi.fi

Tapaninen Juha
(PS)

p. 050 559 5826
juha.tapaninen@kiuruvesi.fi

Tenhunen Kirsi
(Vas.)

p. 050 916 0668
kirsi.tenhunen@kiuruvesi.fi

Tikka Tommi
(Kesk.)

p. 044 057 6836
tommi.tikka@kiuruvesi.fi

Tikkanen Arto
(PS)

p. 040 419 3196
arto.tikkanen@kiuruvesi.fi

Tikkanen Emmi
(Kesk.)

p. 040 517 9985
emmi.tikkanen@kiuruvesi.fi

Toivanen Sisko
(Kesk.)

p. 040 022 9583
sisko.toivanen@kiuruvesi.fi
Puoluekohtaiset varavaltuutetut

Kansalinen kokoomus r.p.

Partanen Raimo

 1. varaedustaja

Lappalainen Sari

 2. varaedustaja

Pölkki Eveliina

3. varaedustaja

Liike nyt

Waarna Roni

1. varaedustaja

Hyvärinen Joni

2. varaedustaja

Hyvönen Harri

3. varaedustaja

Jauhiainen Harri

4. varaedustaja

5. varaedustaja

Perussuomalaiset

Niskanen Vesa

1. varaedustaja

Heinonen Johannes

2. varaedustaja

Rintakuusi Erkki

3. varaedustaja

4. varaedustaja

Suomen keskusta

Nieminen Juha

1. varaedustaja

Pennanen Tapani

2. varaedustaja

Ruhanen Kai

3. varaedustaja

Jauhiainen Tiina

4. varaedustaja

Juntunen Helena

5. varaedustaja

Saastamoinen Tuomo

6. varaedustaja

Lapveteläinen Minna

7. varaedustaja

Jokitalo Irja

8. varaedustaja

Keskitalo Harri

9. varaedustaja

Kärkkäinen Arja

10. varaedustaja

Tikkanen Jari

11. varaedustaja

Suomen kristillisdemokraatit

Kumpulainen Heikki

1. varaedustaja

Vasemmistoliitto r.p.

Piippo Sami

1. varaedustaja

Härkönen Anna-Liisa

2. varaedustaja

Piippo Tiina

3. varaedustaja

Väisänen Erkki

4. varaedustaja

Niskanen Kaija

5. varaedustaja